cracklib 2.9.6 - en to as translation catalogue (14 entries)

en: it is based on your username
as: এইটো আপোনাৰ ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ নামৰ আধাৰত

en: it is based upon your password entry
as: এইটো আপোনাৰ গুপ্তশব্দৰ নিবেশৰ আধাৰত

en: it is derived from your password entry
as: ইয়াক আপোনাৰ গুপ্তশব্দৰ নিবেশৰ পৰা পোৱা হৈছে

en: it is derivable from your password entry
as: ইয়াক আপোনাৰ গুপ্তশব্দৰ নিবেশৰ পৰা পাব পাৰি

en: it's derivable from your password entry
as: ইয়াক আপোনাৰ গুপ্তশব্দৰ নিবেশৰ পৰা পাব পাৰি

en: you are not registered in the password file
as: আপুনি গুপ্তশব্দৰ নথিপত্ৰ পঞ্জিকৃত নহয়

en: it is WAY too short
as: ই বৰ সৰু

en: it is too short
as: ই বৰ সৰু

en: it does not contain enough DIFFERENT characters
as: ইয়াত যথেষ্ট ভিন্ন আকৰ নাই

en: it is all whitespace
as: ই সম্পূৰ্ণৰূপে ৰিক্ত স্থানেৰে ভৰা

en: it is too simplistic/systematic
as: ই বৰ সৰল/শৃংখলাবদ্ধ

en: it looks like a National Insurance number.
as: ই দেখাত এটা National Insurance ৰ নম্বৰৰ দৰে ।

en: it is based on a dictionary word
as: ই এটা অভিধানৰ শব্দৰ আধাৰত

en: it is based on a (reversed) dictionary word
as: ই এটা অভিধানৰ শব্দৰ আধাৰত (ওলোটা ক্ৰমত)
