cracklib 2.9.6 - en to gu translation catalogue (14 entries)

en: it is based on your username
gu: તમારા વપરાશકર્તા નામ પર આધારિત છે

en: it is based upon your password entry
gu: તમારા પાસવર્ડ પ્રવેશ પર આધારિત છે

en: it is derived from your password entry
gu: તમારા પાસવર્ડ પ્રવેશમાંથી તારવવામાં આવેલ છે

en: it is derivable from your password entry
gu: તમારા પાસવર્ડ પ્રવેશમાંથી તારવી શકાય તેવું છે

en: it's derivable from your password entry
gu: તમારા પાસવર્ડ પ્રવેશમાંથી તારવી શકાય તેવું છે

en: you are not registered in the password file
gu: પાસવર્ડ ફાઈલમાં તમારી નોંધ થયેલ નથી

en: it is WAY too short
gu: ખૂબ ટૂંકો છે

en: it is too short
gu: ખૂબ ટૂંકો છે

en: it does not contain enough DIFFERENT characters
gu: ભિન્ન અક્ષરો સમાવતો નથી

en: it is all whitespace
gu: આ બધી ખાલી જગ્યા છે

en: it is too simplistic/systematic
gu: ખૂબ સરળ છે/પદ્ધતિસરનું છે

en: it looks like a National Insurance number.
gu: રાષ્ટ્રિય વીમા નંબર જેવું દેખાય છે.

en: it is based on a dictionary word
gu: શબ્દકોષના શબ્દ પર આધારિત છે

en: it is based on a (reversed) dictionary word
gu: (આરક્ષિત) શબ્દકોષના શબ્દ પર આધારિત છે
