cracklib 2.9.6 - en to he translation catalogue (15 entries)

en: it is based on your username
he: מבוססת על שם המשתמש שלך

en: it is based upon your password entry
he: מבוססת על הקלדת הססמה שלך

en: it is derived from your password entry
he: נגזרת מהקלדת הססמה שלך

en: it is derivable from your password entry
he: ניתן לגזור אותה מהקלדת הססמה שלך

en: it's derivable from your password entry
he: ניתן לגזור אותה מהקלדת הססמה שלך

en: you are not registered in the password file
he: לא נרשמת בקובץ הססמאות

en: it is WAY too short
he: קצרה ביותר

en: it is too short
he: קצרה מדי

en: it does not contain enough DIFFERENT characters
he: אינה מכילה מספיק תווים שונים

en: it is all whitespace
he: כולה רווחים

en: it is too simplistic/systematic
he: מערכתית/פשוטה מדי

en: it looks like a National Insurance number.
he: נראית כמו מספר תעודת זהות/ביטוח לאומי.

en: it is based on a dictionary word
he: מבוססת על מילה במילון

en: it is based on a (reversed) dictionary word
he: מבוססת על (היפוך של) מילה במילון

en: error loading dictionary
he: שגיאה בטעינת המילון
