cracklib 2.9.6 - en to or translation catalogue (15 entries)

en: it is based on your username
or: ଏହା ଆପଣଙ୍କର ଚାଳକନାମ ଉପରେ ଆଧାରିତ

en: it is based upon your password entry
or: ଏହା ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରବେଶ ସଂକେତ ଭରଣ ଉପରେ ଆଧାରିତ

en: it is derived from your password entry
or: ଏହା ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରବେଶ ସଂକେତ ଭରଣରୁ ଉତ୍ପନ୍ନ କରାହୋଇଥାଏ

en: it is derivable from your password entry
or: ଏହା ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରବେଶ ସଂକେତ ଭରଣରୁ ଉତ୍ପନ୍ନ କରିବା ଯୋଗ୍ୟ

en: it's derivable from your password entry
or: ଏହା ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରବେଶ ସଂକେତ ଭରଣରୁ ଉତ୍ପନ୍ନ କରିବା ଯୋଗ୍ୟ

en: you are not registered in the password file
or: ପ୍ରବେଶ ସଂକେତ ଫାଇଲରେ ଆପଣ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇନାହାନ୍ତି

en: it is WAY too short
or: ଏହା ଅତ୍ୟଧିକ ଛୋଟ ଅଟେ

en: it is too short
or: ଏହା ଅତ୍ୟଧିକ ଛୋଟ ଅଟେ

en: it does not contain enough DIFFERENT characters
or: ଏହା ଯଥେଷ୍ଟ ଭିନ୍ନ ବର୍ଣ୍ଣ ଧାରଣ କରିନଥାଏ

en: it is all whitespace
or: ଏହା କେବଳ ଖାଲିସ୍ଥାନ ଅଟେ

en: it is too simplistic/systematic
or: ଏହା ଅତ୍ୟଧିକ ସରଳ/ନିୟମାନୁବର୍ତ୍ତୀ

en: it looks like a National Insurance number.
or: ଏହା ଗୋଟିଏ ଜାତୀୟ ବୀମା ସଂଖ୍ୟା ପରି ଦେଖାଯାଉଛି।

en: it is based on a dictionary word
or: ଏହା ଅଭିଧାନ ଶବ୍ଦ ଉପରେ ଆଧାରିତ

en: it is based on a (reversed) dictionary word
or: ଏହା ଗୋଟିଏ (ଓଲଟା) ଅଭିଧାନ ଶବ୍ଦ ଉପରେ ଆଧାରିତ

en: error loading dictionary
or: ଅଭିଧାନ ଧାରଣ କରିବାରେ ତ୍ରୁଟି
