cracklib 2.9.6 - en to sq translation catalogue (15 entries)

en: it is based on your username
sq: kjo është bazuar në emrin e përdoruesit tuaj

en: it is based upon your password entry
sq: kjo është bazuar në fjalëkalimin që ju keni dhënë

en: it is derived from your password entry
sq: kjo është përftuar nga fjalëkalimi që ju keni dhënë

en: it is derivable from your password entry
sq: kjo u përfitua nga fjalëkalimi që ju keni dhënë

en: it's derivable from your password entry
sq: kjo u përfitua nga fjalëkalimi që ju keni dhënë

en: you are not registered in the password file
sq: ju nuk jeni regjistruar në skedarin e fjalëkalimit

en: it is WAY too short
sq: kjo është JASHTËZAKONISHT shumë e shkurtër

en: it is too short
sq: kjo është shumë e shkurtër

en: it does not contain enough DIFFERENT characters
sq: nuk përmban mjaftueshëm karaktere të NDRYSHME

en: it is all whitespace
sq: është e gjitha hapësirë e bardhë

en: it is too simplistic/systematic
sq: është shumë i thjeshtë/ sistematik

en: it looks like a National Insurance number.
sq: ngjan sikur është numër Sigurimi Kombëtar.

en: it is based on a dictionary word
sq: është bazuar në një fjalë në fjalor

en: it is based on a (reversed) dictionary word
sq: është bazuar në një fjalë (mbrapsht) në fjalor

en: error loading dictionary
sq: gabim në ngarkimin e fjalorit
