parted 3.1.90 - en to hu translation catalogue (469 entries)

en: invalid argument %s for %s
hu: a(z) %s argumentum érvénytelen a következőhöz: %s

en: ambiguous argument %s for %s
hu: a(z) „%s” argumentum nem egyértelmű a következőhöz: „%s”

en: Valid arguments are:
hu: Az érvényes argumentumok a következők:

en: write error
hu: íráshiba

en: Unknown system error
hu: Ismeretlen rendszerhiba

en: %s: invalid option -- '%c'
hu: %s: érvénytelen kapcsoló -- „%c”

en: %s: option requires an argument -- '%c'
hu: %s: a kapcsoló egy argumentumot igényel -- „%c”

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
hu: „

en: '
hu: ”

en: Success
hu: Sikerült

en: No match
hu: Nincs találat

en: Invalid regular expression
hu: Érvénytelen reguláris kifejezés

en: Invalid collation character
hu: Érvénytelen leválogatási karakter

en: Invalid character class name
hu: Érvénytelen karakterosztálynév

en: Trailing backslash
hu: Záró visszaper

en: Invalid back reference
hu: Érvénytelen visszahivatkozás

en: Unmatched ( or \(
hu: Pár nélküli ( vagy \(

en: Unmatched \{
hu: Pár nélküli \{

en: Invalid content of \{\}
hu: A \{\} tartalma érvénytelen

en: Invalid range end
hu: Érvénytelen tartományvég

en: Memory exhausted
hu: Elfogyott a memória

en: Invalid preceding regular expression
hu: Érvénytelen megelőző szabályos kifejezés

en: Premature end of regular expression
hu: A reguláris kifejezés túl korán véget ért

en: Regular expression too big
hu: A reguláris kifejezés túl nagy

en: Unmatched ) or \)
hu: Pár nélküli ) vagy \)

en: No previous regular expression
hu: Nincs előző reguláris kifejezés

note: TRANSLATORS: A regular expression testing for an affirmative answer (english: "yes").  Testing the first character may be sufficient. Take care to consider upper and lower case. To enquire the regular expression that your system uses for this purpose, you can use the command locale -k LC_MESSAGES | 
en: ^[yY]
hu: ^[iIyY]

en: Packaged by %s (%s)
hu: Csomagolta: %s (%s)

en: Packaged by %s
hu: Csomagolta: %s

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
hu: Írta %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
hu: Írta %s és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
hu: Írta %s, %s, és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
hu: Írta %s, %s, %s,
    és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
hu: Írta %s, %s, %s,
    %s, és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
hu: Írta %s, %s, %s,
    %s, %s, és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
hu: Írta %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
hu: Írta %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
hu: Írta %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, és %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
hu: Írta %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, és mások.

en: Report %s bugs to: %s
hu: A(z) %s hibái a(z) %s címen jelenthetők.

en: %s home page: <%s>
hu: A(z) %s honlapja: <%s>

en: memory exhausted
hu: elfogyott a memória

en: Disk Image
hu: Lemezkép

en: Error opening %s: %s
hu: Hiba %s megnyitása közben: %s

en: Unable to open %s read-write (%s).  %s has been opened read-only.
hu: %s nem nyitható meg írásra/olvasásra (%s). %s most csak olvasható.

en: %s during seek for read on %s
hu: %s olvasáshoz pozicionálás közben ezen: %s

en: %s during read on %s
hu: %s olvasáskor ezen: %s

en: Can't write to %s, because it is opened read-only.
hu: %s nem írható, mert csak olvashatóként van megnyitva.

en: %s during seek for write on %s
hu: %s íráshoz pozicionálás közben ezen: %s

en: %s during write on %s
hu: %s írás közben ezen: %s

en: Try `%s --help' for more information.
hu: További információkért adja ki a(z) „%s --help” parancsot.

en: Usage: %s [OPTION] [DEVICE]...
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ] [ESZKÖZ]…

en: Inform the operating system about partition table changes.
    
      -d, --dry-run    do not actually inform the operating system
      -s, --summary    print a summary of contents
      -h, --help       display this help and exit
      -v, --version    output version information and exit
hu: Az operációs rendszer értesítése a partíciós tábla változásairól.
    
      -d, --dry-run    ne értesítse ténylegesen az operációs rendszert
      -s, --summary    kontextusok összefoglalásának kiírása
      -h, --help       súgó megjelenítése és kilépés
      -v, --version    verzióinformációk kiírása és kilépés

en: 
    When no DEVICE is given, probe all partitions.
hu: 
    Ha nincs megadva ESZKÖZ, az összes partíció szondázása.

en: 
    Report bugs to <%s>.
hu: 
    A hibák a(z) <%s> címen jelenthetők.

en: Unable to open %s.
hu: %s nem nyitható meg.

en: Unable to probe store.
hu: A tároló nem szondázható.

en: %s trying to sync %s to disk
hu: %s megpróbálja lemezre szinkronizálni ezt: %s

en: Could not stat device %s - %s.
hu: Nem érhető el az eszköz: %s - %s.

en: Unable to determine the dm type of %s.
hu: Nem határozható meg %s dm típusa.

en: Could not determine sector size for %s: %s.
    Using the default sector size (%lld).
hu: Nem határozható meg %s szektormérete: %s.
    Az alap szektorméret (%lld) lesz felhasználva.

en: Could not determine physical sector size for %s.
    Using the logical sector size (%lld).
hu: Nem határozható meg %s fizikai szektormérete.
    A logikai szektorméret (%lld) lesz felhasználva.

en: Unable to determine the size of %s (%s).
hu: Nem sikerült megállapítani %s méretét (%s).

en: Generic IDE
hu: Általános IDE

en: Could not get identity of device %s - %s
hu: Nem sikerült azonosítani ezt az eszközt: %s - %s

en: Device %s has multiple (%d) logical sectors per physical sector.
    GNU Parted supports this EXPERIMENTALLY for some special disk label/file system combinations, e.g. GPT and ext2/3.
    Please consult the web site for up-to-date information.
hu: %s eszköz fizikai szektorai több (%d) logikai szektort tartalmaznak.
    A GNU Parted ezt most KÍSÉRLETI módon támogatja egyes lemezcímke/fájlrendszer párokhoz, pl.: GPT és ext2/3.
    Nézze meg a weben elérhető dokumentációt.

en: Error initialising SCSI device %s - %s
hu: Hiba a SCSI eszköz előkészítésekor: %s - %s

en: The device %s is so small that it cannot possibly store a file system or partition table.  Perhaps you selected the wrong device?
hu: %s eszköz olyan kicsi, hogy nem tárolhat fájlrendszert vagy partíciós táblát. Lehet, hogy rossz eszközt választott?

en: Unable to determine geometry of file/device %s.  You should not use Parted unless you REALLY know what you're doing!
hu: Nem határozható meg a(z) %s fájl/eszköz geometriája. Ne használja a Parted-et, hacsak nem tudja BIZTOSAN, hogy mit csinál!

en: Generic SD/MMC Storage Card
hu: Általános SD/MMC tárolókártya

en: DAC960 RAID controller
hu: DAC960 RAID-vezérlő

en: Promise SX8 SATA Device
hu: Promise SX8 SATA eszköz

en: ATA over Ethernet Device
hu: ATA Ethernet fölött eszköz

en: IBM S390 DASD drive
hu: IBM S390 DASD eszköz

en: IBM iSeries Virtual DASD
hu: IBM iSeries virtuális DASD

en: Compaq Smart Array
hu: Compaq Smart tömb

en: ATARAID Controller
hu: ATARAID vezérlő

en: I2O Controller
hu: I2O vezérlő

en: Loopback device
hu: Hurokeszköz

en: Xen Virtual Block Device
hu: Xen virtuális blokkeszköz

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Virtio Block Device
hu: Virtio blokkeszköz

en: Linux Software RAID Array
hu: Linux szoftveres RAID tömb

en: ped_device_new()  Unsupported device type
hu: ped_device_new()  Nem támogatott eszköztípus

en: Error fsyncing/closing %s: %s
hu: Hiba %s fsync/bezárás műveletekor: %s

en: %0.0send of file while reading %s
hu: %0.0s fájl vége %s olvasásakor

en: Error informing the kernel about modifications to partition %s -- %s.  This means Linux won't know about any changes you made to %s until you reboot -- so you shouldn't mount it or use it in any way before rebooting.
hu: Nem sikerült a kernelt értesíteni a következő partíció módosításáról: %s -- %s. Ez azt jelenti, hogy a Linux az újraindításig nem fog tudni semmit %s változásairól - így semmi esetre se csatolja vagy használja azt egy újraindítás előtt.

en: Unable to determine the start and length of %s.
hu: Nem határozható meg %s kezdete és hossza.

en: Partition(s) %s on %s have been written, but we have been unable to inform the kernel of the change, probably because it/they are in use.  As a result, the old partition(s) will remain in use.  You should reboot now before making further changes.
hu: %s partíciókra írás történt ezen: %s, de nem lehetett a kernelt a változásról értesíteni, valószínűleg azért, mert használatban vannak. Ennek eredményeként a régi partíciók maradnak használatban. Indítsa újra a rendszert most, további módosítások végrehajtása előtt.

en: Can't have the end before the start! (start sector=%jd length=%jd)
hu: A vég nem lehet a kezdet előtt! (kezdő szektor=%jd, hossz=%jd)

en: Attempt to write sectors %ld-%ld outside of partition on %s.
hu: Kísérlet a partíción kívüli %ld-%ld szektorok írására ezen: %s.

en: checking for bad blocks
hu: hibás blokkok keresése

en: Backtrace has %d calls on stack:
hu: A visszakövetésben %d hívás van a veremben:

en: Assertion (%s) at %s:%d in function %s() failed.
hu: A kijelentés (%s) itt: %s:%d, ezen függvényben: %s() meghiúsult.

en: %s: unrecognised disk label
hu: %s: ismeretlen lemezcímke

en: This libparted doesn't have write support for %s.  Perhaps it was compiled read-only.
hu: A libparted nem támogatja az írást ide: %s. Lehet, hogy csak olvasóként fordították.

en: Partition %d is %s, but the file system is %s.
hu: A(z) %d. partíció %s, de a fájlrendszer %s.

en: Unknown disk flag, %d.
hu: Ismeretlen lemezjelző, %d.

en: %s disk labels do not support extended partitions.
hu: %s lemez címkéi nem támogatják a kiterjesztett partíciókat.

en: %s disk labels don't support logical or extended partitions.
hu: A(z) %s lemezcímkék nem támogatják a logikai vagy kiterjesztett partíciókat.

en: Too many primary partitions.
hu: Túl sok elsődleges partíció.

en: Can't add a logical partition to %s, because there is no extended partition.
hu: Kiterjesztett partíció nélkül nem készíthető logikai partíció ide: %s.

en: Can't have more than one extended partition on %s.
hu: Nem lehet egynél több kiterjesztett partíció itt: %s

en: Can't have logical partitions outside of the extended partition.
hu: Nem lehetnek logikai partíciók a kiterjesztetten kívül.

en: Can't have a logical partition outside of the extended partition on %s.
hu: Nem lehet logikai partíció a kiterjesztetten kívül itt: %s.

en: Can't have a primary partition inside an extended partition.
hu: Nem lehet elsődleges partíció egy kiterjesztettben.

en: Can't have a partition outside the disk!
hu: Nem lehet partíció a lemezen kívül!

en: Can't have overlapping partitions.
hu: Nem lehetnek egymást átfedő partíciók.

en: metadata
hu: metaadatok

en: free
hu: szabad

en: Unknown partition flag, %d.
hu: Ismeretlen partíciójelző: %d.

en: Information
hu: Információ

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Error
hu: Hiba

en: Fatal
hu: Végzetes

en: Bug
hu: Programhiba

en: No Implementation
hu: Nincs megvalósítva

en: Fix
hu: Javítás

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Retry
hu: Újra

en: Ignore
hu: Mellőzés

en: Cancel
hu: Megszakítás

en: A bug has been detected in GNU Parted.  Refer to the web site of parted http://www.gnu.org/software/parted/parted.html for more information of what could be useful for bug submitting!  Please email a bug report to %s containing at least the version (%s) and the following message:
hu: Hiba a GNU Partedben. A hibajelentéshez hasznos információkért nézze meg a parted weboldalát itt: http://www.gnu.org/software/parted/parted.html A hibajelentést küldje el e-mailben ide: %s, írja meg legalább a verziót (%s), és a következő üzenetet:

en: Support for reading AIX disk labels is is not implemented yet.
hu: Az AIX lemezcímkék olvasásának támogatása még nincs megvalósítva.

en: Support for writing AIX disk labels is is not implemented yet.
hu: Az AIX lemezcímkék írásának támogatása még nincs megvalósítva.

en: Support for adding partitions to AIX disk labels is not implemented yet.
hu: A partíciók AIX lemezcímkékhez adásának támogatása még nincs megvalósítva.

en: Support for duplicating partitions in AIX disk labels is not implemented yet.
hu: A partíciók AIX lemezcímkékben duplikálásának támogatása még nincs megvalósítva.

en: Support for setting system type of partitions in AIX disk labels is not implemented yet.
hu: A partíciók rendszertípusának AIX lemezcímkékben való beállításának támogatása még nincs megvalósítva.

en: Support for setting flags in AIX disk labels is not implemented yet.
hu: A jelzők AIX lemezcímkékben való beállításának támogatása még nincs megvalósítva.

en: Unable to satisfy all constraints on the partition.
hu: Nem elégíthető ki minden korlátozás a partíción.

en: Unable to allocate a partition number.
hu: Nem foglalható partíciószám.

en: Unable to allocate a bsd disklabel slot.
hu: Nem lehet BSD lemezcímke helyet foglalni.

en: Unable to allocate a dasd disklabel slot
hu: Nem lehet dasd lemezcímke helyet foglalni

en: Invalid partition table on %s -- wrong signature %x.
hu: Érvénytelen partíciós tábla ezen: %s -- rossz %x aláírás.

en: Invalid partition table - recursive partition on %s.
hu: Érvénytelen partíciós tábla - rekurzív partíció ezen: %s.

en: Extended partitions cannot be hidden on msdos disk labels.
hu: Kiterjesztett partíciók nem rejthetők el msdos lemezcímkéken.

en: Parted can't resize partitions managed by Windows Dynamic Disk.
hu: A Parted nem tud átméretezni Windows Dynamic Disk által kezelt partíciókat.

en: cannot create any more partitions
hu: nem lehet több partíciót létrehozni

en: %s has no extended partition (volume header partition).
hu: %s nem tartalmaz kiterjesztett partíciót (kötetfejléc partíciót).

en: Checksum is wrong, indicating the partition table is corrupt.
hu: Az ellenőrzőösszeg hibás, ez a partíciós tábla sérülését jelzi.

en: Only primary partitions can be root partitions.
hu: Csak elsődleges partíciók lehetnek gyökérpartíciók.

en: Only primary partitions can be swap partitions.
hu: Csak elsődleges partíciók lehetnek swap partíciók.

en: Only logical partitions can be a boot file.
hu: Csak logikai partíciók lehetnek indítófájlok.

en: failed to set dvh partition name to %s:
    Only logical partitions (boot files) have a name.
hu: nem sikerült a dvh partíciónév beállítása erre: %s:
    Csak logikai partícióknak (indítófájlok) lehet nevük.

en: Too many primary partitions
hu: Túl sok elsődleges partíció

en: open error
hu: megnyitási hiba

en: seek error
hu: pozicionálási hiba

en: read error
hu: olvasási hiba

en: ioctl() error
hu: ioctl() hiba

en: API version mismatch
hu: API verzióeltérés

en: Unsupported disk type
hu: Nem támogatott lemeztípus

en: Unsupported disk format
hu: Nem támogatott lemezformátum

en: Disk is in use
hu: A lemez használatban van

en: Syntax error in config file
hu: Szintaktikai hiba a beállítófájlban

en: Volume label is corrupted
hu: A kötetcímke sérült

en: A data set name is corrupted
hu: Egy adathalmaz neve sérült

en: Memory allocation failed
hu: A memóriafoglalás meghiúsult

en: Device verification failed
hu: Az eszközellenőrzés meghiúsult

en: The specified device is not a valid DASD device
hu: A megadott eszköz nem érvényes DASD eszköz

en: Fatal error
hu: Végzetes hiba

en: No room for volume label.
hu: Nincs hely a kötetcímkének.

en: No room for partition info.
hu: Nincs hely a partícióinformációknak.

en: Invalid VTOC.
hu: Érvénytelen VTOC.

en: Could not retrieve API version.
hu: Nem kérhető le az API verzió.

en: The current API version '%d' doesn't match dasd driver API version '%d'!
hu: A jelenlegi API verzió („%d”) nem felel meg a dasd illesztőprogram API verziójának („%d”)!

en: Could not retrieve disk geometry information.
hu: Nem sikerült lekérni a lemezgeometria-információkat.

en: Could not retrieve blocksize information.
hu: Nem sikerült lekérni a blokkméret-információkat.

en: device is too small for GPT
hu: az eszköz túl kicsi a GPT-hez

en: The format of the GPT partition table is version %x, which is newer than what Parted can recognise.  Please report this!
hu: A GPT partíciós tábla formátuma %x verziójú, ami újabb a Parted által felismerhetőnél. Jelentse be ezt hibaként!

en: Not all of the space available to %s appears to be used, you can fix the GPT to use all of the space (an extra %llu blocks) or continue with the current setting?
hu: Nem minden, %s számára elérhető hely tűnik használatban lévőnek. Javíthatja a GPT-t az összes hely (további %llu blokk) felhasználásához, vagy folytathatja a jelenlegi beállításokkal.

en: The backup GPT table is not at the end of the disk, as it should be.  Fix, by moving the backup to the end (and removing the old backup)?
hu: A tartalék GPT tábla nem a lemez végén van, ahol lennie kellene. Javítja a tartalék áthelyezésével a végére (és a régi tartalék törlésével)?

en: Both the primary and backup GPT tables are corrupt.  Try making a fresh table, and using Parted's rescue feature to recover partitions.
hu: Az elsődleges GPT tábla és a tartalék is sérült. Próbáljon egy újat készíteni, és a Parted rescue funkciójával visszaállítani a partíciókat.

en: The backup GPT table is corrupt, but the primary appears OK, so that will be used.
hu: A tartalék GPT tábla sérült, de az elsődleges jónak tűnik, így az lesz felhasználva.

en: The primary GPT table is corrupt, but the backup appears OK, so that will be used.
hu: Az elsődleges GPT tábla sérült, de a tartalék jónak tűnik, így az lesz felhasználva.

en: primary partition table array CRC mismatch
hu: elsődleges partícióstábla-tömb CRC eltérés

en: failed to translate partition name
hu: a partíciónév fordítása meghiúsult

en: Invalid signature %x for Mac disk labels.
hu: Érvénytelen %x aláírás a Mac lemez címkékhez.

en: Partition map has no partition map entry!
hu: A partíciótérképen nincs partíciótérkép bejegyzés.

en: %s is too small for a Mac disk label!
hu: %s túl kicsi egy Mac lemezcímkéhez.

en: Partition %d has an invalid signature %x.
hu: %d. partíció %x aláírása érvénytelen.

en: Partition %d has an invalid length of 0 bytes!
hu: %d. partíció hossza érvénytelen, 0 bájt.

en: The data region doesn't start at the start of the partition.
hu: Az adatterület nem a partíció elején kezdődik.

en: The partition's boot region doesn't occupy the entire partition.
hu: A partíció boot területe nem fedi le a teljes partíciót.

en: The partition's data region doesn't occupy the entire partition.
hu: A partíció adatterülete nem fedi le a teljes partíciót.

en: Weird block size on device descriptor: %d bytes is not divisible by 512.
hu: Fura blokkméret az eszközleírón: %d bájt nem osztható 512-vel.

en: The driver descriptor says the physical block size is %d bytes, but Linux says it is %d bytes.
hu: Az illesztőprogram-leíró szerint a fizikai blokkméret %d bájt, de az a Linux szerint %d bájt.

en: No valid partition map found.
hu: Nincs érvényes partíciótérkép.

en: Conflicting partition map entry sizes!  Entry 1 says it is %d, but entry %d says it is %d!
hu: A partíciótérkép bejegyzésméretei ütköznek. Az 1. bejegyzés szerint %d, %d. szerint %d!

en: Weird!  There are 2 partitions map entries!
hu: Fura! Két partíciótérkép-bejegyzés van!

en: Changing the name of a root or swap partition will prevent Linux from recognising it as such.
hu: Egy gyökér vagy swap partíció nevének megváltoztatása megakadályozza, hogy a Linux akként felismerje.

en: Can't add another partition -- the partition map is too small!
hu: Nem vehető fel másik partíció -- a partíciótérkép túl kicsi!

en: Invalid partition table on %s.
hu: Érvénytelen partíciós tábla ezen: %s.

en: Partition %d isn't aligned to cylinder boundaries.  This is still unsupported.
hu: %d. partíció nem igazodik a cilinderhatárokhoz. Ez még nem támogatott.

en: Can't add another partition.
hu: Nem vehető fel másik partíció.

en: partition length of %jd sectors exceeds the %s-partition-table-imposed maximum of %jd
hu: a(z) %jd szektoros partícióhossz meghaladja a(z) %s partíciós tábla által előírt %jd maximumot

en: starting sector number, %jd exceeds the %s-partition-table-imposed maximum of %jd
hu: a kezdő %jd szektorszám meghaladja a(z) %s partíciós tábla által előírt %jd maximumot

en: %s : Bad checksum on block %llu of type %s.
hu: %s: Hibás ellenőrzőösszeg a(z) %llu blokkon (típus: %s).

en: %s : Didn't find rdb block, should never happen.
hu: %s: Nem található rdb blokk, ez nem fordulhatna elő.

en: %s : Loop detected at block %d.
hu: %s: Hurok található a(z) %d. blokkban.

en: %s : The %s list seems bad at block %s.
hu: %s: a(z) %s lista hibásnak tűnik ebben a blokkban: %s.

en: %s : Failed to list bad blocks.
hu: %s: A hibás blokkok kiírása sikertelen.

en: %s : Failed to list partition blocks.
hu: %s: A partícióblokkok kiírása sikertelen.

en: %s : Failed to list file system blocks.
hu: %s: A fájlrendszerblokkok kiírása sikertelen.

en: %s : Failed to list boot blocks.
hu: %s: Az indítóblokkok kiírása sikertelen.

en: Failed to write partition block at %d.
hu: A partícióblokk írása sikertelen itt: %d.

en: Corrupted Sun disk label detected.
hu: Sérült Sun lemezcímke észlelve.

en: The disk CHS geometry (%d,%d,%d) reported by the operating system does not match the geometry stored on the disk label (%d,%d,%d).
hu: A lemez operációs rendszer által jelzett CHS geometriája (%d,%d,%d) nem egyezik a lemezcímkén tárolttal (%d,%d,%d).

en: The disk label describes a disk bigger than %s.
hu: A lemezcímke nagyobb lemezt ír le, mint %s.

en: The disk has %d cylinders, which is greater than the maximum of 65536.
hu: A lemez %d cilinderű, ami nagyobb, mint a maximális 65536.

en: The Whole Disk partition is the only available one left.  Generally, it is not a good idea to overwrite this partition with a real one.  Solaris may not be able to boot without it, and SILO (the sparc boot loader) appreciates it as well.
hu: Már csak a Teljes lemez partíció elérhető. Általában nem jó ötlet ezt felülírni egy valódival. A Solaris nem biztos, hogy elindul enélkül, és a SILO (a sparc boot betöltő) is értékeli a jelenlétét.

en: Sun disk label is full.
hu: A Sun lemezcímke betelt.

en: opening of device failed
hu: Az eszköz megnyitása sikertelen

en: seeking on device failed
hu: a pozicionálás az eszközön sikertelen

en: writing to device failed
hu: az eszközre írás sikertelen

en: reading from device failed
hu: az eszközről olvasás sikertelen

en: Could not read volume label.
hu: A kötetcímke nem olvasható.

en: Could not write volume label.
hu: A kötetcímke nem írható.

en: Could not read VTOC labels.
hu: A VTOC címkék nem olvashatók.

en: Could not read VTOC FMT1 DSCB.
hu: A VTOC FMT1 DSCB nem olvasható.

en: Could not read VTOC FMT4 DSCB.
hu: A VTOC FMT4 DSCB nem olvasható.

en: Could not read VTOC FMT5 DSCB.
hu: A VTOC FMT5 DSCB nem olvasható.

en: Could not read VTOC FMT7 DSCB.
hu: A VTOC FMT7 DSCB nem olvasható.

en: Could not write VTOC labels.
hu: A VTOC címkék nem írhatók.

en: Could not write VTOC FMT1 DSCB.
hu: A VTOC FMT1 DSCB nem írható.

en: Could not write VTOC FMT4 DSCB.
hu: A VTOC FMT4 DSCB nem írható.

en: Could not write VTOC FMT5 DSCB.
hu: A VTOC FMT5 DSCB nem írható.

en: Could not write VTOC FMT7 DSCB.
hu: A VTOC FMT7 DSCB nem írható.

en: Could not write VTOC FMT9 DSCB.
hu: A VTOC FMT9 DSCB nem írható.

en: Out of memory.
hu: Elfogyott a memória.

en: Cannot get unit size for special unit 'COMPACT'.
hu: Nem kérhető le az egységméret a speciális „COMPACT” egységhez.

en: "%s" has invalid syntax for locations.
hu: „%s” érvénytelen szintaxist tartalmaz a helyekhez.

en: The maximum head value is %d.
hu: A maximális fej érték %d.

en: The maximum sector value is %d.
hu: A maximális szektor érték %d.

en: The location %s is outside of the device %s.
hu: %s hely kívül esik ezen az eszközön: %s.

en: Invalid number.
hu: Érvénytelen szám.

en: Use a smaller unit instead of a value < 1
hu: Az 1-nél kisebb érték helyett használjon kisebb egységet.

en: %s : Failed to allocate partition block
hu: %s: Partícióblokk foglalása sikertelen

en: %s : Failed to allocate block
hu: %s: Blokk foglalása sikertelen

en: %s : Couldn't read boot block %llu
hu: %s: Nem olvasható a(z) %llu. indító blokk

en: %s : Couldn't read root block %llu
hu: %s: Nem olvasható a(z) %llu. gyökér blokk

en: %s : Failed to allocate id list element
hu: %s: Azonosítólista elem foglalása sikertelen

en: %s : Couldn't read block %llu
hu: %s: Nem olvasható a(z) %llu. blokk

en: %s : Bad checksum on block %llu of type %s
hu: %s: Hibás ellenőrzőösszeg a(z) %llu blokkon (típus: %s)

en: %s : Couldn't write block %d
hu: %s: Nem írható a(z) %d. blokk

en: %s : Failed to allocate disk_specific rdb block
hu: %s: A disk_specific rdb blokk foglalása sikertelen

en: %s : Didn't find rdb block, should never happen
hu: %s: Nem található rdb blokk, ez nem fordulhatna elő

en: %s : Failed to read partition block %llu
hu: %s: A(z) %llu. partícióblokk foglalása sikertelen

en: GNU Parted was miscompiled: the FAT boot sector should be 512 bytes.  FAT support will be disabled.
hu: A GNU Parted hibásan lett lefordítva: a FAT indítószektornak 512 bájtnak kell lennie. A FAT támogatás le lesz tiltva.

en: File system has an invalid signature for a FAT file system.
hu: A fájlrendszer aláírása érvénytelen a FAT fájlrendszerhez.

en: File system has an invalid sector size for a FAT file system.
hu: A fájlrendszer szektormérete érvénytelen a FAT fájlrendszerhez.

en: File system has an invalid cluster size for a FAT file system.
hu: A fájlrendszer fürtmérete érvénytelen a FAT fájlrendszerhez.

en: File system has an invalid number of reserved sectors for a FAT file system.
hu: A fájlrendszer fenntartott szektorainak száma érvénytelen a FAT fájlrendszerhez.

en: File system has an invalid number of FATs.
hu: A fájlrendszer FAT-jainak száma érvénytelen.

en: The file system's CHS geometry is (%d, %d, %d), which is invalid.  The partition table's CHS geometry is (%d, %d, %d).
hu: A fájlrendszer CHS geometriája (%d, %d, %d) érvénytelen. A partíciós tábla CHS geometriája (%d, %d, %d).

en: FAT boot sector says logical sector size is 0.  This is weird.
hu: A FAT boot szektor szerint a logikai szektorméret 0. Fura.

en: FAT boot sector says there are no FAT tables.  This is weird.
hu: A FAT boot szektor szerint nincsenek FAT táblák. Fura.

en: FAT boot sector says clusters are 0 sectors.  This is weird.
hu: A FAT boot szektor szerint a fürtök 0 szektorosak. Fura.

en: File system is FAT12, which is unsupported.
hu: A fájlrendszer FAT12, ami nem támogatott.

en: Unrecognised old style linux swap signature '%10s'.
hu: Ismeretlen régi stílusú linux swap aláírás: „%10s”.

en: Unrecognised new style linux swap signature '%10s'.
hu: Ismeretlen új stílusú linux swap aláírás: „%10s”.

en: Unrecognised swsusp linux swap signature '%9s'.
hu: Ismeretlen swsusp linux swap aláírás: „%9s”.

en: Parted can't use HFS file systems on disks with a sector size not equal to %d bytes.
hu: A Parted nem tudja a(z) %d bájttól eltérő szektorméretű HFS fájlrendszereket kezelni.

en: The file system's CHS geometry is (%d, %d, %d), which is invalid.  The partition table's CHS geometry is (%d, %d, %d).  If you select Ignore, the file system's CHS geometry will be left unchanged.  If you select Fix, the file system's CHS geometry will be set to match the partition table's CHS geometry.
hu: A fájlrendszer CHS geometriája (%d, %d, %d), ami érvénytelen. A partíciós tábla CHS geometriája (%d, %d, %d). Ha a Mellőzést választja, a fájlrendszer CHS geometriája változatlan marad. Ha a Javítást választja, a fájlrendszer CHS geometriája a partíciós tábla CHS geometriájának megfelelően lesz beállítva.

en: The information sector has the wrong signature (%x).  Select cancel for now, and send in a bug report.  If you're desperate, it's probably safe to ignore.
hu: Az információs szektorban hibás aláírás van (%x). Egyelőre válassza a Megszakítás lehetőséget, és küldjön hibajelentést. Ha nagyon eltökélt, ez valószínűleg biztonsággal figyelmen kívül hagyható.

en: You need %s of free disk space to shrink this partition to this size.  Currently, only %s is free.
hu: %s szabad lemezhely szükséges a partíció átméretezéséhez a megadott méretre. Most csak %s szabad.

en: Cluster start delta = %d, which is not a multiple of the cluster size %d.
hu: A fürt kezdeti eltérése = %d, ami nem a(z) %d fürtméret többszöröse.

en: Bad directory entry for %s: first cluster is the end of file marker.
hu: Hibás könyvtárbejegyzés ehhez: %s: az első fürt a fájl vége jelző.

en: Bad FAT: unterminated chain for %s.  You should run dosfsck or scandisk.
hu: Hibás FAT: befejezetlen lánc ehhez: %s. Futtassa a dosfsck vagy a scandisk programot.

en: Bad FAT: cluster %d outside file system in chain for %s.  You should run dosfsck or scandisk.
hu: Hibás FAT: a(z) %d. fürt kívül esik a fájlrendszeren %s láncában. Futtassa a dosfsck vagy a scandisk programot.

en: Bad FAT: cluster %d is cross-linked for %s.  You should run dosfsck or scandisk.
hu: Hibás FAT: a(z) %d. fürt kereszthivatkozva van ehhez: %s. Futtassa a dosfsck vagy a scandisk programot.

en: %s is %dk, but it has %d clusters (%dk).
hu: %s %dk, de %d fürtje van (%dk).

en: Partition too big/small for a %s file system.
hu: A partíció túl nagy vagy túl kicsi egy %s fájlrendszerhez.

en: The FATs don't match.  If you don't know what this means, then select cancel, run scandisk on the file system, and then come back.
hu: A FAT-ek nem egyeznek. Ha nem tudja, ez mit jelent, akkor válassza a Megszakítást, futtassa a scandisk programot a fájlrendszeren, és próbálja újra.

en: There are no possible configurations for this FAT type.
hu: Ehhez a FAT típushoz nincsenek lehetséges beállítások.

en: File system doesn't have expected sizes for Windows to like it.  Cluster size is %dk (%dk expected); number of clusters is %d (%d expected); size of FATs is %d sectors (%d expected).
hu: A fájlrendszer méretei nem a Windows által elvártak. A fürtméret %dk (várt: %dk), a fürtök száma %d (várt: %d), a FAT-ek mérete %d szektor (várt: %d).

en: File system is reporting the free space as %d clusters, not %d clusters.
hu: A fájlrendszer szerint a szabad hely %d fürt, nem pedig %d fürt.

en: There's not enough room in the root directory for all of the files.  Either cancel, or ignore to lose the files.
hu: Nincs elég hely a gyökérkönyvtárban az összes fájlnak. Szakítsa meg, vagy a fájlok elvesztéséhez válassza a Mellőzést.

en: Error writing to the root directory.
hu: Hiba a gyökérkönyvtárba írás közben.

en: If you leave your file system as FAT16, then you will have no problems.
hu: Ha a fájlrendszert FAT16-ként hagyja, nem lesz gond.

en: If you convert to FAT16, and MS Windows is installed on this partition, then you must re-install the MS Windows boot loader.  If you want to do this, you should consult the Parted manual (or your distribution's manual).
hu: Ha FAT16-ra vált, és az MS Windows telepítve van ezen a partíción, akkor újra kell telepíteni az MS Windows rendszertöltőjét. Ha ezt szeretné, nézze meg a Parted (vagy a disztribúciója) kézikönyvét.

en: If you leave your file system as FAT32, then you will not introduce any new problems.
hu: Ha a fájlrendszert FAT32-ként hagyja, nem lesz újabb gond.

en: If you convert to FAT32, and MS Windows is installed on this partition, then you must re-install the MS Windows boot loader.  If you want to do this, you should consult the Parted manual (or your distribution's manual).  Also, converting to FAT32 will make the file system unreadable by MS DOS, MS Windows 95a, and MS Windows NT.
hu: Ha FAT32-re vált, és az MS Windows telepítve van ezen a partíción, akkor újra kell telepíteni az MS Windows rendszertöltőjét. Ha ezt szeretné, nézze meg a Parted (vagy a disztribúciója) kézikönyvét. A FAT32-re váltás egyben olvashatatlanná teszi a fájlrendszert az MS DOS, MS Windows 95a és MS Windows NT számára.

en: Would you like to use FAT32?
hu: Szeretne FAT32-t használni?

en: The file system can only be resized to this size by converting to FAT16.
hu: A fájlrendszer csak FAT16-ra alakítással méretezhető át ekkorára.

en: The file system can only be resized to this size by converting to FAT32.
hu: A fájlrendszer csak FAT32-re alakítással méretezhető át ekkorára.

en: GNU Parted cannot resize this partition to this size.  We're working on it!
hu: A GNU Parted nem tudja ezt a partíciót ekkorára méretezni. Dolgozunk rajta!

en: FAT %d media %x doesn't match the boot sector's media %x.  You should probably run scandisk.
hu: A(z) %d. FAT %x. médiája nem egyezik a boot szektor %x médiájával. Valószínűleg futtatni kellene a scandisk-et.

en: fat_table_set: cluster %ld outside file system
hu: fat_table_set: a(z) %ld. fürt kívül esik a fájlrendszeren

en: fat_table_get: cluster %ld outside file system
hu: fat_table_get: a(z) %ld. fürt kívül esik a fájlrendszeren

en: fat_table_alloc_cluster: no free clusters
hu: fat_table_alloc_cluster: nincs szabad fürt

en: Could not detect file system.
hu: Nem észlelhető fájlrendszer.

en: resizing %s file systems is not supported
hu: %s fájlrendszerek átméretezése nem támogatott

en: The file system is bigger than its volume!
hu: A fájlrendszer nagyobb, mint a kötet!

en: The file system contains errors.
hu: A fájlrendszeren hibák vannak.

en: Bad blocks could not be read.
hu: A hibás blokkok nem olvashatók.

en: Trying to register an extent starting at block 0x%X, but another one already exists at this position.  You should check the file system!
hu: Kísérlet egy extent regisztrálására a(z) 0x%X blokkal kezdődően, de már létezik egy másik ezen a pozíción. Ellenőrizze a fájlrendszert!

en: Could not update the extent cache for HFS file with CNID %X.
hu: Nem sikerült az extent gyorsítótár frissítése a(z) %X CNID-jű HFS fájlhoz.

en: Trying to read HFS file with CNID %X behind EOF.
hu: Kísérlet a(z) %X CNID-jű HFS fájl olvasására a fájl végén túl.

en: Could not find sector %lli of HFS file with CNID %X.
hu: Nem található a(z) %2$X CNID-jű HFS fájl %1$lli. szektora.

en: Trying to write HFS file with CNID %X behind EOF.
hu: Kísérlet a(z) %X CNID-jű HFS fájl írására a fájl végén túl.

en: Could not update the extent cache for HFS+ file with CNID %X.
hu: Nem sikerült az extent gyorsítótár frissítése a(z) %X CNID-jű HFS+ fájlhoz.

en: Trying to read HFS+ file with CNID %X behind EOF.
hu: Kísérlet a(z) %X CNID-jű HFS+ fájl olvasására a fájl végén túl.

en: Could not find sector %lli of HFS+ file with CNID %X.
hu: Nem található a(z) %2$X CNID-jű HFS+ fájl %1$lli. szektora.

en: Trying to write HFS+ file with CNID %X behind EOF.
hu: Kísérlet a(z) %X CNID-jű HFS+ fájl írására a fájl végén túl.

en: Sorry, HFS cannot be resized that way yet.
hu: Elnézést, a HFS így még nem méretezhető át.

en: shrinking
hu: zsugorítás

en: Data relocation has failed.
hu: Sikertelen adatáthelyezés.

en: Data relocation left some data in the end of the volume.
hu: Az adatáthelyezés adatokat hagyott a kötet végén.

en: writing HFS Master Directory Block
hu: HFS elsődleges könyvtárblokk írása

en: No valid HFS[+X] signature has been found while opening.
hu: Nem található érvényes HFS[+X] aláírás megnyitáskor.

en: Version %d of HFS+ isn't supported.
hu: A HFS+ %d. verziója nem támogatott.

en: Version %d of HFSX isn't supported.
hu: A HFSX %d. verziója nem támogatott.

en: Data relocation left some data at the end of the volume.
hu: Az adatáthelyezés adatokat hagyott a kötet végén.

en: Error while writing the allocation file.
hu: Hiba a foglalási fájl írásakor.

en: Error while writing the compatibility part of the allocation file.
hu: Hiba a foglalási fájl kompatibilitási részének írásakor.

en: writing HFS+ Volume Header
hu: HFS+ kötetfejléc írása

en: An error occurred while looking for the mandatory bad blocks file.
hu: Hiba történt a hibás blokkok kötelező fájljának keresése közben.

en: It seems there is an error in the HFS wrapper: the bad blocks file doesn't contain the embedded HFS+ volume.
hu: Úgy tűnik, a HFS átalakító hibás: a hibás blokkok fájlja nem tartalmazza a beágyazott HFS+ kötetet.

en: Sorry, HFS+ cannot be resized that way yet.
hu: Elnézést, a HFS+ így még nem méretezhető át.

en: shrinking embedded HFS+ volume
hu: beágyazott HFS+ kötet zsugorítása

en: Resizing the HFS+ volume has failed.
hu: A HFS+ kötet átméretezése meghiúsult.

en: shrinking HFS wrapper
hu: HFS átalakító zsugorítása

en: Updating the HFS wrapper has failed.
hu: A HFS átalakító frissítése meghiúsult.

en: This is not a real %s check.  This is going to extract special low level files for debugging purposes.
hu: Ez nem egy valódi %s ellenőrzés. Ez alacsony szintű fájlokat fog kinyerni hibakeresési céllal.

en: Bad block list header checksum.
hu: Hibás a blokklista-fejléc ellenőrzőösszege.

en: Invalid size of a transaction block while replaying the journal (%i bytes).
hu: Érvénytelen tranzakcióblokk-méret a napló újrajátszásakor (%i bájt).

en: Journal offset or size is not multiple of the sector size.
hu: A napló eltolása vagy mérete nem a szektorméret többszöröse.

en: Incorrect magic values in the journal header.
hu: Hibás bűvös számok a napló fejlécében.

en: Journal size mismatch between journal info block and journal header.
hu: A napló mérete eltér a napló infoblokkjában és a napló fejlécében.

en: Some header fields are not multiple of the sector size.
hu: Néhány fejlécmező nem a szektorméret többszöröse.

en: The sector size stored in the journal is not 512 bytes.  Parted only supports 512 bytes length sectors.
hu: A naplóban tárolt szektorméret nem 512 bájt. A Parted csak az 512 bájt méretű szektorokat támogatja.

en: Bad journal checksum.
hu: Hibás napló-ellenőrzőösszeg.

en: The journal is not empty.  Parted must replay the transactions before opening the file system.  This will modify the file system.
hu: A napló nem üres. A Parted-nek újra kell játszania a fájlrendszer megnyitása előtt. Ez módosítja a fájlrendszert.

en: The volume header or the master directory block has changed while replaying the journal.  You should restart Parted.
hu: A kötet fejléce vagy az elsődleges könyvtárblokk megváltozott a napló újrajátszásakor. Újra kell indítani a Parted-et.

en: An extent has not been relocated.
hu: Egy extent nem lett áthelyezve.

en: A reference to an extent comes from a place it should not.  You should check the file system!
hu: Egy extenthivatkozás nem létező helyről érkezik. Ellenőrizni kellene a fájlrendszert!

en: This HFS volume has no catalog file.  This is very unusual!
hu: Ennek a HFS+ kötetnek nincs katalógusfájlja. Ez nagyon szokatlan!

en: This HFS volume has no extents overflow file.  This is quite unusual!
hu: Ennek a HFS kötetnek nincs extenttúlcsordulási fájlja. Ez nagyon szokatlan!

en: The extents overflow file should not contain its own extents!  You should check the file system.
hu: Az extenttúlcsordulási fájl nem tartalmazhatja a saját extentjeit! Ellenőrizni kellene a fájlrendszert.

en: Could not cache the file system in memory.
hu: Nem sikerült a fájlrendszert a memóriába gyorsítótárazni.

en: Bad blocks list could not be loaded.
hu: A hibás blokkok listája nem tölthető be.

en: An error occurred during extent relocation.
hu: Hiba történt az extent áthelyezéskor.

en: This HFS+ volume has no catalog file.  This is very unusual!
hu: Ennek a HFS+ kötetnek nincs katalógusfájlja. Ez nagyon szokatlan!

en: This HFS+ volume has no extents overflow file.  This is quite unusual!
hu: Ennek a HFS kötetnek nincs extenttúlcsordulási fájlja. Ez nagyon szokatlan!

en: displays this help message
hu: ezen súgóüzenet megjelenítése

en: lists partition layout on all block devices
hu: minden blokkos eszköz partícióelrendezésének kiírása

en: displays machine parseable output
hu: gépileg feldolgozható kimenet megjelenítése

en: never prompts for user intervention
hu: soha ne kérdezzen

en: displays the version
hu: verzió megjelenítése

en: alignment for new partitions
hu: új partíciók igazítása

en: NUMBER is the partition number used by Linux.  On MS-DOS disk labels, the primary partitions number from 1 to 4, logical partitions from 5 onwards.
hu: A SZÁM a Linux által használt partíciószám. Egy MS-DOS lemezcímkén (partíciós táblán) az elsődleges partíciók 1-től 4-ig, a logikaiak 5-től számozódnak.

en: LABEL-TYPE is one of:
hu: A CÍMKETÍPUS ezek egyike:

en: FLAG is one of:
hu: A JELZŐ ezek egyike:

en: UNIT is one of:
hu: Az EGYSÉG ezek egyike:

en: desired alignment: minimum or optimal
hu: kívánt igazítás: minimum vagy optimal

en: PART-TYPE is one of: primary, logical, extended
hu: A PART-TÍPUS ezek egyike: primary, logical, extended

en: FS-TYPE is one of:
hu: Az FS-TÍPUS ezek egyike:

en: START and END are disk locations, such as 4GB or 10%.  Negative values count from the end of the disk.  For example, -1s specifies exactly the last sector.
hu: A KEZDET és VÉG lemezhelyek, pl.: 4GB vagy 10%. A negatív értékek a lemez végéről számítódnak. Például a -1s az utolsó szektort adja.

en: END is disk location, such as 4GB or 10%.  Negative value counts from the end of the disk.  For example, -1s specifies exactly the last sector.
hu: A VÉG egy lemezhely, pl.: 4GB vagy 10%. A negatív értékek a lemez végéről számítódnak. Például a -1s az utolsó szektort adja.

en: STATE is one of: on, off
hu: Az ÁLLAPOT ezek egyike: on, off

en: DEVICE is usually /dev/hda or /dev/sda
hu: Az ESZKÖZ általában a /dev/hda vagy /dev/sda

en: NAME is any word you want
hu: A NÉV tetszőleges

en: Copyright (C) 1998 - 2006 Free Software Foundation, Inc.
    This program is free software, covered by the GNU General Public License.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
hu: Copyright (C) 1998 - 2006 Free Software Foundation, Inc.
    Ez a program szabad szoftver, a GNU General Public License-ben foglaltak alapján.
    
    Ezt a programot abban a reményben terjesztjük, hogy hasznos lesz, de nem
    vállalunk SEMMIFÉLE GARANCIÁT, még olyan értelemben sem, hogy a program
    alkalmas-e a KÖZREADÁSRA vagy EGY BIZONYOS FELADAT ELVÉGZÉSÉRE.
    További részletekért tanulmányozza a GNU GPL licencet.

en: %0.f%%	(time left %.2d:%.2d)
hu: %0.f%%	(hátralévő idő: %.2d:%.2d)

en: Partition %s is being used. Are you sure you want to continue?
hu: A(z) %s partíció használatban van. Biztos, hogy folytatni kívánja?

en: Partition(s) on %s are being used.
hu: %s partíciói használatban vannak.

en: The existing disk label on %s will be destroyed and all data on this disk will be lost. Do you want to continue?
hu: A meglévő lemezcímke ezen: %s megsemmisül, és a lemezen lévő minden adat elvész. Szeretné folytatni?

en: New disk label type?
hu: Az új lemezcímke típusa?

en: Partition type?
hu: A partíció típusa?

en: Partition name?
hu: A partíció neve?

en: File system type?
hu: A fájlrendszer típusa?

en: Start?
hu: Kezdete?

en: End?
hu: Vége?

en: You requested a partition from %s to %s (sectors %llu..%llu).
    The closest location we can manage is %s to %s (sectors %llu..%llu).%s
hu: Egy partíciót kért innentől: %s idáig: %s (szektorok: %llu..%llu).
    A legközelebbi használható hely ez: %s - %s (szektorok: %llu..%llu).%s

en: 
    Is this still acceptable to you?
hu: 
    Ez elfogadható?

en: Partition number?
hu: A partíció száma?

en: BIOS cylinder,head,sector geometry: %d,%d,%d.  Each cylinder is %s.
hu: BIOS cilinder,fej,szektor geometria: %d,%d,%d. Minden cilinder %s.

en: Model: %s (%s)
hu: Típus: %s (%s)

en: Disk %s: %s
hu: %s lemez: %s

en: Sector size (logical/physical): %lldB/%lldB
hu: Szektorméret (logikai/fizikai): %lldB/%lldB

en: Partition Table: %s
hu: Partíciós tábla: %s

en: Disk Flags: %s
hu: Lemezjelzők: %s

en: Number
hu: Szám

en: Start
hu: Kezdet

en: End
hu: Vég

en: Size
hu: Méret

en: Type
hu: Típus

en: File system
hu: Fájlrendszer

en: Name
hu: Név

en: Flags
hu: Jelzők

en: Free Space
hu: Szabad hely

en: A %s %s partition was found at %s -> %s.  Do you want to add it to the partition table?
hu: Egy %s %s partíció található itt: %s -> %s. Szeretné hozzáadni a partíciós táblához?

en: searching for file systems
hu: fájlrendszerek keresése

en: The resize command has been removed in parted 3.0
hu: A resize parancs eltávolításra került a parted 3.0-ban

en: Shrinking a partition can cause data loss, are you sure you want to continue?
hu: Egy partíció zsugorítása adatvesztést okozhat, biztosan folytatni szeretné?

en: New device?
hu: Új eszköz?

en: alignment type(min/opt)
hu: igazítás típusa (min/opt)

en: %d aligned
hu: %d igazítva

en: Flag to Invert?
hu: A megfordítandó jelző?

en: New state?
hu: Új állapot?

en: Unit?
hu: Egység?

en: help [COMMAND]                           print general help, or help on COMMAND
hu: help [PARANCS]                            általános súgó vagy a PARANCS súgójának kiírása

en: mklabel,mktable LABEL-TYPE               create a new disklabel (partition table)
hu: mklabel,mktable CÍMKETÍPUS                új lemezcímke (partíciós tábla) létrehozása

en: mkpart PART-TYPE [FS-TYPE] START END     make a partition
hu: mkpart PART-TÍPUS [FS-TÍPUS] KEZDET VÉG   partíció készítése

en: 'mkpart' makes a partition without creating a new file system on the partition.  FS-TYPE may be specified to set an appropriate partition ID.
hu: Az „mkpart” partíciót hoz létre, új fájlrendszer létrehozása nélkül. Az FS-TÍPUS megadható megfelelő partícióazonosító beállítása érdekében.

en: name NUMBER NAME                         name partition NUMBER as NAME
hu: name SZÁM NÉV                             a SZÁM. partíciót elnevezése a NÉVVEL

en: print [devices|free|list,all|NUMBER]     display the partition table, available devices, free space, all found partitions, or a particular partition
hu: print [devices|free|list,all|SZÁM]        a partíciós tábla, elérhető eszközök, szabad hely, minden megtalált partíció vagy egy adott partíció megjelenítése

en: Without arguments, 'print' displays the entire partition table. However with the following arguments it performs various other actions.
hu: Argumentumok nélkül a „print” az egész partíciós táblát megjeleníti. Azonban a következő argumentumokkal különböző egyéb műveleteket hajt végre.

en:   devices   : display all active block devices
hu:   devices   : az összes aktív blokkos eszköz megjelenítése

en:   free      : display information about free unpartitioned space on the current block device
hu:   free      : információk megjelenítése a szabad particionálatlan helyről az aktuális blokkos eszközön

en:   list, all : display the partition tables of all active block devices
hu:   list, all : az összes aktív blokkos eszköz partíciós tábláinak kiírása

en:   NUMBER    : display more detailed information about this particular partition
hu:   SZÁM      : részletesebb információk megjelenítése az adott partícióról

en: quit                                     exit program
hu: quit                                      kilépés a programból

en: rescue START END                         rescue a lost partition near START and END
hu: rescue KEZDET VÉG                         a KEZDET és VÉG környéki partíció helyreállítása

en: The resize command was removed in parted 3.0
hu: A resize parancs eltávolításra került a parted 3.0-ban

en: resizepart NUMBER END                    resize partition NUMBER
hu: resizepart SZÁM VÉG                       a SZÁM. partíció átméretezése

en: rm NUMBER                                delete partition NUMBER
hu: rm SZÁM                                   a SZÁM. partíció törlése

en: select DEVICE                            choose the device to edit
hu: select ESZKÖZ                             a szerkesztendő eszköz kiválasztása

en: disk_set FLAG STATE                      change the FLAG on selected device
hu: disk_set JELZŐ ÁLLAPOT                    a JELZŐ módosítása a kijelölt eszközön

en: disk_toggle [FLAG]                       toggle the state of FLAG on selected device
hu: disk_toggle [JELZŐ]                       a JELZŐ állapotának átváltása a kijelölt eszközön

en: set NUMBER FLAG STATE                    change the FLAG on partition NUMBER
hu: set SZÁM JELZŐ ÁLLAPOT                    a JELZŐ átváltása a SZÁM. partíción

en: toggle [NUMBER [FLAG]]                   toggle the state of FLAG on partition NUMBER
hu: toggle [SZÁM [JELZŐ]]                     a JELZŐ állapotának átváltása a SZÁM. partíción

en: unit UNIT                                set the default unit to UNIT
hu: unit EGYSÉG                               az alapértelmezett egység beállítása az EGYSÉGRE

en: version                                  display the version number and copyright information of GNU Parted
hu: version                                   megjeleníti a GNU Parted verziószámát és a szerzői jogi információkat

en: 'version' displays copyright and version information corresponding to this copy of GNU Parted
hu: a „version” megjeleníti a GNU Parted ezen példányának verzió- és szerzői jogi információit

en: Usage: %s [-hlmsv] [-a<align>] [DEVICE [COMMAND [PARAMETERS]]...]
hu: Használat: %s [-hlmsv] [-a<igazítás>] [ESZKÖZ [PARANCS [PARAMÉTEREK]]...]

en: No device found
hu: Nem található eszköz

en: WARNING: You are not superuser.  Watch out for permissions.
hu: FIGYELMEZTETÉS: Ön nem rendszergazda. Figyeljen a jogosultságokra.

en: You should reinstall your boot loader before rebooting.  Read section 4 of the Parted User documentation for more information.
hu: A rendszertöltőt újraindítás előtt újra kell telepíteni. További információkért lásd a Parted felhasználói dokumentáció 4. fejezetét.

en: You may need to update /etc/fstab.
hu: Szükség lehet az /etc/fstab frissítésére.

en: Welcome to GNU Parted! Type 'help' to view a list of commands.
hu: Üdvözli a GNU Parted! Írja be a 'help' szót a parancsok listájának megnézéséhez.

en: Usage: parted [OPTION]... [DEVICE [COMMAND [PARAMETERS]...]...]
    Apply COMMANDs with PARAMETERS to DEVICE.  If no COMMAND(s) are given, run in
    interactive mode.
hu: Használat: parted [KAPCSOLÓ]... [ESZKÖZ [PARANCS [PARAMÉTEREK]...]...]
    A PARAMÉTEREKKEL rendelkező PARANCSOK alkalmazása az ESZKÖZRE. Ha nincs megadva
    PARANCS, interaktív módban fut.

en: 
    
    You found a bug in GNU Parted! Here's what you have to do:
    
    Don't panic! The bug has most likely not affected any of your data.
    Help us to fix this bug by doing the following:
    
    Check whether the bug has already been fixed by checking
    the last version of GNU Parted that you can find at:
    
    	http://ftp.gnu.org/gnu/parted/
    
    Please check this version prior to bug reporting.
    
    If this has not been fixed yet or if you don't know how to check,
    please visit the GNU Parted website:
    
    	http://www.gnu.org/software/parted
    
    for further information.
    
    Your report should contain the version of this release (%s)
    along with the error message below, the output of
    
    	parted DEVICE unit co print unit s print
    
    and the following history of commands you entered.
    Also include any additional information about your setup you
    consider important.
hu: 
    
    Hibát talált a GNU Partedben! A következőket kell tennie:
    
    Ne essen pánikba! A hiba valószínűleg nem befolyásolta az adatokat.
    Segíthet a hiba kijavításában a következő módon:
    
    Ellenőrizze, hogy a hiba nincs-e már javítva a GNU Parted legfrissebb
    verziójában, ami innen érhető el:
    
    	http://ftp.gnu.org/gnu/parted/
    
    Ellenőrizze ezt a verziót a hiba bejelentése előtt.
    
    Ha még nincs javítva, vagy nem tudja, hogyan ellenőrizze, akkor
    keresse fel a GNU Parted weboldalát:
    
    	http://www.gnu.org/software/parted
    
    további információkért.
    
    Angol nyelvű jelentésének tartalmaznia kell ezen kiadás verzióját (%s)
    a lenti hibaüzenettel együtt, majd a következő parancs kimenetét:
    
    	parted ESZKÖZ unit co print unit s print
    
    és a kiadott parancsok következő listáját.
    A rendszerével kapcsolatos, fontosnak tűnő információkat is
    csatolja.

en: 
    Command History:
hu: 
    Parancselőzmények:

en: 
    Error: SEGV_MAPERR (Address not mapped to object)
hu: 
    Hiba: SEGV_MAPERR (Cím nincs leképezve objektumra)

en: 
    Error: SEGV_ACCERR (Invalid permissions for mapped object)
hu: 
    Hiba: SEGV_ACCERR (Érvénytelen jogosultságok a leképezett objektumhoz)

en: 
    Error: A general SIGSEGV signal was encountered.
hu: 
    Hiba: Általános SIGSEGV szignál.

en: 
    Error: FPE_INTDIV (Integer: divide by zero)
hu: 
    Hiba: FPE_INTDIV (egész: osztás nullával)

en: 
    Error: FPE_INTOVF (Integer: overflow)
hu: 
    Hiba: FPE_INTOVF (egész: túlcsordulás)

en: 
    Error: FPE_FLTDIV (Float: divide by zero)
hu: 
    Hiba: FPE_FLTDIV (lebegőpontos: osztás nullával)

en: 
    Error: FPE_FLTOVF (Float: overflow)
hu: 
    Hiba: FPE_FLTOVF (lebegőpontos: túlcsordulás)

en: 
    Error: FPE_FLTUND (Float: underflow)
hu: 
    Hiba: FPE_FLTUND (lebegőpontos: alulcsordulás)

en: 
    Error: FPE_FLTRES (Float: inexact result)
hu: 
    Hiba: FPE_FLTRES (lebegőpontos: pontatlan eredmény)

en: 
    Error: FPE_FLTINV (Float: invalid operation)
hu: 
    Hiba: FPE_FLTINV (lebegőpontos: érvénytelen művelet)

en: 
    Error: FPE_FLTSUB (Float: subscript out of range)
hu: 
    Hiba: FPE_FLTSUB (lebegőpontos: kívül esik a tartományon)

en: 
    Error: A general SIGFPE signal was encountered.
hu: 
    Hiba: Általános SIGFPE szignál érkezett.

en: 
    Error: ILL_ILLOPC (Illegal Opcode)
hu: 
    Hiba: ILL_ILLOPC (Érvénytelen műveletkód)

en: 
    Error: ILL_ILLOPN (Illegal Operand)
hu: 
    Hiba: ILL_ILLOPN (Érvénytelen operandus)

en: 
    Error: ILL_ILLADR (Illegal addressing mode)
hu: 
    Hiba: ILL_ILLADR (Érvénytelen címzési mód)

en: 
    Error: ILL_ILLTRP (Illegal Trap)
hu: 
    Hiba: ILL_ILLTRP (Érvénytelen trap)

en: 
    Error: ILL_PRVOPC (Privileged Opcode)
hu: 
    Hiba: ILL_PRVOPC (Privilegizált műveletkód)

en: 
    Error: ILL_PRVREG (Privileged Register)
hu: 
    Hiba: ILL_PRVREG (Privilegizált regiszter)

en: 
    Error: ILL_COPROC (Coprocessor Error)
hu: 
    Hiba: ILL_COPROC (Koprocesszor hiba)

en: 
    Error: ILL_BADSTK (Internal Stack Error)
hu: 
    Hiba: ILL_BADSTK (Belső veremhiba)

en: 
    Error: A general SIGILL signal was encountered.
hu: 
    Hiba: Általános SIGILL szignál érkezett.

en: invalid token: %s
hu: érvénytelen jelsor: %s

en: Expecting a partition number.
hu: Egy partíciószám szükséges.

en: Partition doesn't exist.
hu: A partíció nem létezik.

en: Expecting a file system type.
hu: Egy fájlrendszertípus szükséges.

en: Unknown file system type "%s".
hu: Ismeretlen „%s” fájlrendszertípus.

en: Expecting a disk label type.
hu: Egy lemezcímketípus szükséges.

en: Can't create any more partitions.
hu: Nem lehet több partíciót létrehozni.

en: Expecting a partition type.
hu: Egy partíciótípus szükséges.

en: OPTIONs:
hu: KAPCSOLÓK:

en: COMMANDs:
hu: PARANCSOK:

en: 
    Report bugs to %s
hu: 
    A hibák a(z) %s címen jelenthetők.

en: Using %s
hu: %s használatával

en: This command does not make sense in non-interactive mode.
hu: Ennek a parancsnak nincs értelme nem interaktív módban.
